poniedziałek, 7 grudnia 2015

CZYM WYCZYŚCIĆ SREBRA I COTTON BALLS - EFEKT


Czas szykować się do świąt. Nadchodzi pora czyszczenia sreber i odświeżania koronkowych obrusów. Czasu już pozostało naprawdę niewiele i chociaż przez cały rok dbam o te rzeczy, to i tak przed świętami trzeba doczyścić niektóre rzeczy, a niektóre dopolerować. 
Kiedyś czyściłam ozdobne przedmioty specjalnymi pastami , ale nie tylko drogie to było, ale i pracochłonne. Po co się zażynać, skoro można sobie ułatwić życie. Dzisiaj do czyszczenia wszelkich ozdobnych przedmiotów używam roztworu soli. I robi się samo. 

ROZTWÓR SOLI DO CZYSZCZENIA SREBER:

  • 5 łyżek soli
  • 1 litr wody
  • plastikowy  pojemnik
  • folia aluminiowa
Dno plastikowego pojemnika wykładamy folią aluminiową i wlewamy do niego roztwór soli. Przedmioty wymagające odświeżenia wkładamy do pojemnika, tak aby były pod powierzchnią wody i pozostawiamy je tam od kilku sekund, do kilku godzin. Wszystko zależy od stopnia zaczernienia.
Po uzyskaniu odpowiedniego stopnia doczyszczenia przedmioty wyjmujemy, myjemy dokładnie i opłukujemy. Wycieramy miękką ściereczką do sucha. I już! Samo się praktycznie wyczyściło, a do tego, roztwór dociera do najmniejszych zakamarków.
Roztwór soli można używać do przedmiotów ze srebra, platerów i innych poza wyrobami z miedzi.Tyle o czyszczeniu, których efekty nie omieszkam pokazać następnym razem. A dzisiaj? 
Dzisiaj obiecany efekt wykonanych własnoręcznie cotton balls. Niestety zdjęcia pozostawiają wiele do życzenia i jestem tego świadoma. Robione były w biegu, wieczorem i do tego telefonem, bo to był prezent i nie mam ich w swoim domu. Mam nadzieję, że choć trochę się usprawiedliwiłam:))

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz